Fotografia ślubna

Zdjęcia z dnia ślubu bądź film ze ślubu są pamiątkami dla państwa młodych już na lata. Decyduje się na nie prawie każda para. Okazuje się jednak, że kamerzysta ślubny jest już trochę przebrzmiały – filmy ślubne po prostu wychodzą powoli z mody.
Wynika to z bardzo praktycznej strony – film oglądamy raz może dwa, a potem odkładamy na lata, czasem nawet się do niego nie wraca. Poza tym okazuje się, że oglądanie takiego filmu nie zawsze jest przyjemne, a czasem nawet komiczne.
Inaczej sytuacja ma się z fotografią ślubną. Na fotografa decyduje się właściwie każda para. Kiedyś był obecny jedynie podczas ślubu i podczas sesji w plenerze bądź w studio fotograficznym. Teraz coraz bardziej modny staje się reportaż ślubny.
Fotograf bądź kilku fotografów towarzyszy młodym od momentu przygotowań do ślubu aż do tak zwanych oczepin, czyli praktycznie do końca tego dnia. Reportaż z dnia ślubu to bardzo dobra pamiątka. Młodzi otrzymują od fotografa w końcowym efekcie kilkaset zdjęć na płycie oraz w cenie usługi lub za dodatkową opłatą specjalne albumy ślubne lub foto książki ze zdjęciami w liczbie kilkudziesięciu.
Czasem można domówić jeszcze specjalne albumy lub foto książki przeznaczone rodzicom młodych. Koszt reportażu ślubnego jest dosyć wysoki, bo dochodzi nawet do kilku tysięcy – w zależności od fotografa, jego renomy i doświadczenia. Warto jednak zauważyć, że na zdjęcia wykonane przez profesjonalistę będzie nam o wiele przyjemniej patrzyć niż na te, które zrobią znajomi lub rodzina nieprofesjonalnym sprzętem i bez profesjonalnej obróbki zdjęć.