Obrączki

Zakup obrączek zwyczajowo przypada przyszłemu panu młodemu, jednak przyszłe małżeństwo zazwyczaj decyduje się razem je wybrać.

Zwyczaj zakładania obrączek w czasie przysięgi pochodzi jeszcze ze starożytnego Rzymu, kiedy to wymiana pierścieni miała symbolizować wzajemne przywiązanie.
W czasie wybierania obrączek należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów, które dotyczą w dużej mierze panny młodej. Najważniejszą kwestią jest to, że obrączka nie będzie kolejnym pierścionkiem do naszej kolekcji, z czego wynikają inne ważne rzeczy.
Po pierwsze – przyszły mąż niekoniecznie musi lubić biżuterię, dlatego wzór, jaki najbardziej będzie go satysfakcjonował to najprostszy wzór. Nie zawsze to, co będzie podobało się kobiecie, trafi w gust jej przyszłego męża.

Jubilerzy często proponują wykonanie darmowego grawera.
Tutaj młodzi najczęściej wybierają swoje imiona i daty ślubu. Warto też zapytać, czy jubiler przyjmie złoto na wymianę. Jeżeli znajdziemy w swoim domu trochę nieużywanej złotej biżuterii, może to znacznie obniżyć cenę i tak już nietanich obrączek.